Dodany: 2010-09-20 07:43:12

CukrzycaCukrzyca jest chorobą bardzo często spotykaną w ostatnich czasach. Nie „monitorowana” jest również bardzo niebezpieczna. Cukrzyca może objawić się bardzo szybko, dzięki czemu, możliwe będzie podjęcie działań i leczenia.

 

Może również nie ujawnić się przez bardzo długi czas, powodując przy tym znaczne zmiany w organizmie. Warto więc posiadać chociażby podstawową wiedzę na jej temat. Cukrzyca definiuje się mniej więcej tak: jest to choroba, która spowodowana jest niedoborem insuliny w naszym organizmie. Prowadzi to do zaburzeń w przemianie materii – tłuszczy czy białka. Istnieją dwa oficjalne typy tej choroby – typ 1 i typ 2. Pierwszy występuje głównie u niemowląt i dzieci. Chorują najczęściej noworodki zaraz po urodzeniu. Wszystko w wyniku uszkodzenia komórek trzustki. Dotyczy 10% cukrzyków.

 

Tym drugi występuje wyłącznie u dorosłych. Spowodowany jest niedoborem insuliny.  Przebiega w porównaniu do 1 łagodnie. Możliwość zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Wtedy organizm wydziela coraz mniejszą ilość insuliny. Chorobie najczęściej towarzyszy otyłość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cukrzyca
Nick: