Dodany: 2014-04-28 09:36:00

 

Psychologia humanistycznaPsychologia nieustannie rozwija się i z każdym rokiem rodzi się coraz więcej teorii i sposobów prowadzenia terapii. Ludzie przekonują się do spotkań z psycholog olsztyn. To sprawia, że kierunek rozwija się i jest coraz bardziej akceptowalny przez społeczeństwo.

 

Jednym z bardziej znanych i często używanych przez psycholog olsztyn sposobów terapii jest technika eksperymentalna wywodząca się z psychologii humanistycznej.

Sama psychologia humanistyczna jest określana przez psycholog olsztyn jako jeden z trzech najważniejszych w psychologii kierunków, obok psychoanalizy i behawioryzmu. Jak łatwo się domyśleć, psychologia humanistyczna stawia na człowieka i skupia się na nim, jako jednostce. Podstawą psychologii humanistycznej jest egzystencjalizm, personalizm i fenomenologia. Jednak podobnie jak one skupia się na podświadomości. To właśnie w niej szuka odpowiedzi na problemy i zaburzenia w zachowaniu. Dla tego nurtu człowiek nie jest sterowany z zewnątrz, ale posiada gen wewnątrzsterowności i sam decyduje o sobie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychologia humanistyczna
Nick: