Dodany: 2014-04-14 13:28:50

 

AlbinizmChoroby skóry dermatolog gdańsk dzieli na te, które występują rzadziej oraz te częstsze. Nawet tych rzadkich jest całkiem sporo, wiec omawianie wszystkich zajęłoby sporo czasu. Jedną z najrzadziej występujących chorób skóry jest albinizm.

 

Na czym dokładnie polega albinizm? Zasada jest prosta – jest to brak pigmentu w skórze, włosach oraz tęczówce oka. Oczy są zazwyczaj w takiej sytuacji niebieskie, chociaż zdarzają się też czerwone. Jak zaznacza dermatolog gdańsk, albinizm może być ogólny i miejscowy. Jakie są objawy albinizmu? Jak stwierdza dermatolog gdańsk, przede wszystkim jest to bardzo jasna skóra, białe włosy, rzęsy oraz brwi. U człowieka czerwone oczy to rzadkość, zazwyczaj przybierają jednak barwę niebieską.

 

Czerwone oczy, to nie wynika działania barwnika ale tego, że oko jest bezbarwne i przeświecają przez nie naczynia krwionośne. Według dermatolog gdańsk przyczyną albinizmu jest brak tyrozynazy, która jest odpowiedzialna za wykształcenie się melaniny. Częstotliwość występowania choroby to 1:5000, a w niektórych krajach, jak Tanzania nawet 1:1000..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Albinizm
Nick: