Dodany: 2014-04-14 13:14:54

 

TrądzikKiedy myślimy o chorobach skóry, to chyba najczęściej przychodzi nam na myśl trądzik. Jest to raczej dość powszechna choroba, która dotyka całkiem sporego grona osób. Nie da się tej choroby nie zauważyć i chyba dlatego sprawia tak duży problem chorym. Czują się nieatrakcyjni ,niechętnie wychodzą do znajomych albo do miasta. Wolą się nie pokazywać i wciąż walczą ze swoją skórą na wiele sposobów, zaczynając od wizyty u dermatolog gdańsk.

 

Trądzik jest to choroba, której początki zaczynają się w okresie pokwitania. Jak stwierdza dermatolog gdańsk, jej przyczyną są hormony, które pobudzają nadmiernie gruczoły łojowe. Objawy trądziku są chyba znane wszystkim – są to grudki i zaskórniki, które popularnie nazywane są pryszczami. To właśnie w nich młodzi widzą największy problem i to one utrudniają relacje społeczne chorych.

 

W takiej grudce bakterie, które naturalnie znajdują się na skórze, wytwarzają proces zapalny. Ten proces powoduje pęknięciu wokół przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia wokół gruczołu. Jak stwierdza dermatolog gdańsk, jest to choroba wyjątkowo trudna do leczenia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trądzik
Nick: