Dodany: 2014-04-14 14:27:43

 

RumieńWśród poważnych chorób z dziedziny dermatologii zazwyczaj wymienia się przede wszystkim czerniaka, atopowe zapalenie skóry albo łuszczycę. Jak podkreśla dermatolog gdańsk, często zapomina się o rumieniu, który jest przecież chorobą zakaźną i może mieć dość poważne konsekwencje.

 

Według dermatolog gdańsk rumień zazwyczaj przebiega ostro i najczęściej występuje u dzieci i niemowląt. Przyczyną choroby jest wirus, którego okres wylęgania trwa około dwóch tygodni. Jako najważniejszy objaw wymienia się przede wszystkim wysypkę, która początkowo jest zlokalizowana na twarzy w postaci właśnie rumienia.

 

Jak mówi dermatolog gdańsk, dopiero po 1 – 4 dniach wysypka rozszerza się na całe ciało a ustępuje dopiero po około dwóch tygodniach. Co ważne, choroba nie pozostawia po sobie blizn, należy jednak pamiętać, aby dziecko w czasie jej trwania nie przeziębiało się, ponieważ istnieje spore ryzyko wystąpienia poważnych powikłań. W rzadkich przypadkach choroba może skończyć się ostrym zespołem hemolitycznym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rumień
Nick: