Dodany: 2014-04-14 13:51:22

 

Czerniak złośliwyKto powiedział, ze choroby skóry nie są niebezpieczne i że nie należy się nimi aż tak bardzo przejmować? Zazwyczaj się je ignoruje i nie są one brane na poważnie przez pacjentów, a co gorsza, również przez niektórych lekarzy. Jednak jak zaznacza dermatolog gdańsk, należy na nie uważać, szczególnie jeśli to czerniak złośliwy.

 

Jak zaznacza każdy dermatolog gdańsk, czerniak złośliwy to wyjątkowo niebezpieczna choroba. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że bardzo ciężko jest go leczyć, nie jest podatny na terapie. Poza tym, według dermatolog gdańsk, powoduje bardzo szybko przerzuty do różnych narządów wewnętrznych. Czerniak złośliwy wywodzi się z melanocytów.

 

W niektórych przypadkach wiąże się z mutacjami w genach, ale najczęściej jest spowodowany zmianami związanymi z działaniem promieniowania ultrafioletowego. Czynniki ryzyka w tej chorobie, to długotrwała ekspozycja na słońce, wrodzone znamiona, duża ilość znamion barwnikowych, albo specyficzny typ urody – jasny kolor skóry, blond lub rude włosy, liczne piegi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czerniak złośliwy
Nick: