Dodany: 2010-09-20 07:53:17

Zapalenie mięśnia sercowegoKażdy z nas zdaje sobie sprawię, że jednym z najważniejszych organów w naszym ciele jest serce. Dlatego też powinniśmy z należytą starannością o nie dbać. Nie lekceważmy żadnych występujących obiawów oraz „urazów” serca.

 

Jedną z chorób jest zapalenie mięśnia sercowego.Zapalenie mięśnia sercowego może być spowodować przyczynami bakteryjnymi, reumatycznymi oraz wirusowymi (grypa, odra), a także alergicznymi, toksycznymi itd. Do podstawowych objaw choroby można zaliczyć: przewlekły, powtarzający się ze zwiększoną siłą ból serca, ogólne osłabienie organizmu, skrócony i przyspieszony oddech,  występowanie skurczów serca. Jeśli któreś z wymienionych „mówi” o tobie, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

 

Postępowanie w takim wypadku jest dość proste. Należy leżeć w łóżku jak najwięcej (ograniczając wszelkie zbędne wysiłki fizyczne), likwidacja ciążącej nam choroby (grypy, odry itp.). Pamiętajcie o tym, że leczenie to czas długi. Bardzo ważne jes to, aby domowe leczenie zapalenie mięśnia sercowego konsultować z lekarzem. Prowadźcie oszczędny tryb życia. W wolnej chwili odwiedźcie też ośrodki lecznicze np. najbliższe sanatorium.Dodaj nowy komentarz do artykułu Zapalenie mięśnia sercowego
Nick: