Dodany: 2010-09-20 08:11:15

Serce Każdy z nas zdaje sobie sprawię, że jednym z najważniejszych organów w naszym ciele jest serce. Dlatego też powinniśmy z należytą starannością o nie dbać. Nie zwlekajmy z wizytą lekarską, kiedy zauważymy lub poczujemy pierwsze objawy.

 

Zacznijmy jednak od początku. Chore serce może być spowodowane wadami wrodzonymi lub nabytymi. Te pierwsze rozwijają się jeszcze podczas płodu. Jest to źle wykształcone serce lub główne naczynia krwionośne. Choroby serca mogą pojawić się – i najczęściej tak się dzieje, w dalszej fazie życia człowieka. Wszystko z upływem lat, niewłaściwą dietą (otyłość), trybem życia (mało aktywnym czy stresującym) oraz stosowaniem używek takich jak papierosy czy alkohol.

 

Do nabytych chorób serca zalicza się: zapalenie serca mięśniowego, chorobę wieńcową czy zawał serca. Każda z tych wymienionych nie jest łatwa w leczeniu. Każda z nich jest podobnie groźna dla twojego zdrowia a nawet życia. Serce jest tak ważnym a zarazem skomplikowanym narządem, że nie powinieneś podejmować praktycznie żadnych działań na własną rękę. Zawsze swoje decyzje konsultuj z lekarzem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Serce
Nick: