Dodany: 2014-04-14 14:00:27

 

ŁuszczycaJak chyba wszyscy wiedzą, choroby skóry niestety wiążą się z problemami psychicznymi u chorych. Powodowane jest to przez poczucie wstydu i odrzucenie swojego wyglądu. Niestety jest to dość duży problem, co zauważają również dermatolog gdańsk. Szczególnie taki kłopot jest związany z łuszczycą.

 

Chyba większość osób wie, jak objawia się łuszczyca. Niestety, mimo że choroba nie jest zaraźliwa, osoby z zewnątrz są niechętne wszelkim kontaktom fizycznym z chorymi – chodzi tutaj nawet o proste podanie ręki. Łuszczyca to choroba genetyczna i jak stwierdza dermatolog gdańsk, jest to choroba nieuleczalna, która ma fazy remisji. Wiąże się ona z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego.

 

Objawem łuszczycy są płaskie grudki o wyrazistych brzegach, pokryte srebrzystą, nawarstwiającą się łuską. Najczęściej zmiany pojawiają się w okolicy prostowników kończyn, na plecach, na skórze stóp i dłoni oraz na owłosionej części głowy. Wszystko są to miejsca widoczne, które ciężko zakryć i dlatego według dermatolog gdańsk chorzy tak niechętnie pokazują się publicznie w czasie nasilenia choroby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Łuszczyca
Nick: