Dodany: 2010-09-20 08:53:29

ZiołaDzisiejsza medycyna z każdym dniem idzie na przód. Co rusz słyszymy o nowych odkryciach w dziedzinie medycyny. W porównaniu do lat ubiegłych, mamy teraz więcej możliwości leczenia chorób.

 

Jednym ze sposób na choroby są zioła. Zioła stosuje się w medycynie już od lat. Takie leczenie nazywa się fachowo Fitoterapią. Lecznicze właściwości ziół były akurat znane od lat. Ludzie odnajdywali w ziołach magię. Może wydawać nam się to śmieszne, natomiast dzisiejszy naukowcy dowodzą, że zbieranie ziół podczas określonych pór roku np. w fazie pełni księżyca, mają większe stężenie pożądanych przez organizm substancji.

 

Pamiętajcie o tym, że napary z ziół nie powinniście przyrządzać na własną rękę. Może być to bardzo szkodliwe. Tylko osoby, które zajmują się ziołami i znają ich dokładne właściwości mogą takie eksperymenty czynić. Obecnie zioła znajdują szerokie zastosowanie również w kosmetyce. Zioła z powodzeniem stosowane są w zwalczaniu chorób skóry, układu moczowego, nerwowego czy oddechowego. Zawierają wiele cennych związków.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zioła
Nick: