Dodany: 2014-04-14 13:39:42

 

Łysienie plackowate Choroby skóry zazwyczaj charakteryzują się tym, że szpecą chorego i powodują, że odcina się on od życia społecznego. Jest to bardzo trudne, ponieważ sprawia wycofanie chorych i ich odosobnienie w czasie, kiedy właśnie potrzebują pomocy innych i ich obecności, jedną z takich chorób, które są bardzo widoczne, jest łysienie plackowate.

 

Według dermatolog gdańsk choroba dotyczy zazwyczaj mężczyzn i nie ma do tej pory ustalonej genezy schorzenia. To niestety bardzo zła wiadomość dla chorych. Jak podkreśla dermatolog gdańsk, łysienie plackowate cechuje się występowaniem przejściowych albo stałych ognisk wyłysienia. Skóra w obrębie tych ognisk nie ma stanu zapalnego.

 

Niestety, łysienie plackowate jest chorobą przewlekłą i na stałe zmienia wygląd, dlatego wiąże się często z zaburzeniami psychologicznymi i brakiem akceptacji dla własnego wyglądu. Łysienie dotyczy utraty włosów na głowie, brwi, rzęs i pozostałego owłosienia. Może również wiązać się z innymi zmianami, jak zmiany paznokciowe o których wspomina dermatolog gdańsk. Najczęściej choroba pojawia się w wieku dziecięcym albo we wczesnej młodości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Łysienie plackowate
Nick: