Dodany: 2010-09-20 08:16:12

TrzustkaTrzustka jest gruczołem, który znajduje się w górnej części jamy brzusznej. Do głównych zadań trzustki należy wydzielanie soków trzustkowych do dwunastnicy oraz wydzielanie insuliny i glukagonu.

 

Najczęstszymi chorobami trzustki, które występują są: Przewlekłe zapalenie trzustki i rak trzustki. Pierwsza z wymienionych objawia się nagłymi, bardzo bolesnymi bólami brzucha. Mogą one występować od kilku godzin do nawet kilku dni bez przerwy. Dlatego też uważajmy na obfite jedzenie, tłuste dania i alkohol. To główne przyczyny takiego stanu. Kolejnymi obawami będzie cukrzyca, biegunka tłuszczowa czy chudnięcie. Trzustka jest też narażona na inną chorobę – raka.

 

Rak rozwija się przede wszystkim w podeszłym wieku, po ukończeniu 60 roku życia. Ze względu na to, że nie ma praktycznie żadnych objawów, rak trzustka jestdny do leczenia. Dopiero w późnym stadium daje o sobie znać. Na co więc zwrócić uwagę ? Już mówię. Zmartwić nas mogą wymioty, brak apetytu, szybki spadek wagi ciała i postępująca powoli żółtaczka.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trzustka
Nick: