Dodany: 2014-04-14 14:29:33

 

Drożdżyca Wśród chorób skóry warto wymienić drożdżycę. Prawdopodobnie każdy kiedy słyszał albo widział objawy drożdżycy, chociaż pewnie nie każdy zdawał sobie sprawę, ze ma z nia do czynienia. Jak podkreśla dermatolog gdańsk, jest to choroba dość częsta i powszechna.

 

Według dermatolog gdańsk, drożdżyca najczęściej występuje w trzeciej i czwartej przestrzeni międzypalcowej rąk, w okolicach podsutkowych, pachwinowych i pośladkowych. Rozwojowi choroby sprzyja praca, która wiąże się z częstym moczeniem rak. W jaki sposób przejawia się choroba? Przede wszystkim poprzez ogniska wysiękowo-rumieniowe i złuszczające oraz pękanie skóry. Choroba, według dermatolog gdańsk, może pojawiać się również na paznokciach i błonach śluzowych. Leczenie zaś opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu barwników oraz przyjmowaniu przez chorego dużych ilości witamin z grupy B. to najczęściej pomaga.

Warunki sprzyjające rozwojowi choroby pojawiają się zazwyczaj przy niedoborach witamin, cukrzycy, ciąży, otyłości czy upośledzeniu odporności, spowodowanej stosowaniem antybiotyków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Drożdżyca
Nick: