Dodany: 2014-04-28 09:16:39

 

GestaltPsychologia jest jednym z tych kierunków, które prężnie się rozwija i zyskuje coraz więcej zainteresowanych nią osób. Każdego roku kształci się mnóstwo młodych psycholog olsztyn, którzy chcą zająć się pracą z chorymi. To prawdziwy postęp, szczególnie że jeszcze nie tak dawno większość z nas wstydziła się wizyt u psycholog olsztyn.

 

Jednym z kierunków w psychologii i psychoterapii jest getalt. Jest to właściwie pojęcie określające kilka rzeczy. Dziedzinę psychologii, filozofię życia i formę psychoterapii. Z teoretycznego punktu widzenia gestalt wywodzi się z psychoanalizy oraz egzystencjalizmu. Jej korzenie uczeni i psycholog olsztyn odnajdują również w buddyzmie i fenomenologii.

 

Czepie więc z wielu różnych źródeł, a to sprawia, że jest to kierunek bogaty i bardzo ciekawy. Jeśli chodzi o historię, to gestalt ukształtował się w toku rozwoju psychoanalizy i na przekór niej. Miał być opozycją do tego kierunku, niezwykle popularnego w tamtym okresie. Po latach okazało się jednak, że gestalt więcej bierze z psychoanalizy, niż jej zaprzecza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gestalt
Nick: