Dodany: 2010-09-20 08:24:49

TarczycaTarczyca jest gruczołem umiejscowionym w przedniej części szyi. Tarczyca jest chorobą bardzo powszechną. Najczęściej występuje u kobiet. Kiedy wykryta zostanie szybko, umożliwia leczenie, które zapobiegnie groźnym dla zdrowia powikłaniom. Najczęściej spotykaniami chorobami są niedoczynność i nadczynność tarczycy.

 

Na czym polega różnica ? A nuż jest to całkiem proste. Niedoczynność polega na niewystarczającym wydzielaniu hormonów tarczycy – a to dość szybko odczujemy. Nadczynność natomiast charakteryzacje się nadmiernym wydzielaniem hormonów. Jednym z pierwszych objaw, które pojawiają się podczas tej choroby jest uczucie senności, zmęczenia i trudność w koncentracji. Pamiętaj o tym, że wszystkiemu towarzyszyć może zimna i blada skóra oraz dreszcze.

 

Dalszy rozwój choroby powoduje problemy z trawieniem, zmiany w barwie głosu czy łamanie się włosów. Tarczyca jest więc narządem jak czytamy kluczowym. Dlatego też, gdy któreś z wymienionych objawów towarzyszy nam przed dłuższy czas skontaktuj się z lekarzem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tarczyca
Nick: