Dodany: 2014-04-28 09:12:17

 

historia psychologii Coraz więcej osób zgłasza się do psycholog olsztyn na terapię. Jest to prawdziwy przełom, szczególnie w kontekście historycznym. Jeszcze nie tak dawno wizyty u psycholog olsztyn były otaczane tajemnicą i nikt nie chciał przyznać się, że ma jakiś problem natury psychologicznej. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i wizyty stały się wręcz modne.

 

Historia psychologii nie jest jednak wcale taka kolorowa. To, co dzisiaj nazywamy nauką, było kiedyś uznawane za wodolejstwo, a psycholog olsztyn za szarlatanów. Poważnego traktowania psychologia doczekała się dopiero w dziewiętnastym wieku. Wcześniej uważana była za filozofię zajmującą się badaniem duszy. Po raz pierwszy poważnie tematem zajął się Johannes Muller, który zajmował się percepcją bodźców.

 

Później pojawiły się prace Ochorowicza, a potem miał miejsce Międzynarodowy Kongres Psychologii, w którym udział wzięło wielu psycholog olsztyn. To wszystko działo się w wieku dziewiętnastym. Trzeba było jeszcze kilkudziesięciu lat i wielu prac znanych badaczy, żeby naukę uznano za wartościową i przydatną.

Dodaj nowy komentarz do artykułu historia psychologii
Nick: