Dodany: 2014-04-14 13:35:21

 

AftyW obecnych czasach dysponujemy takimi możliwościami, jeżeli chodzi o medycynę, że jesteśmy wykryć dość wcześnie właściwie wszystkie rodzaje chorób. To bardzo duży postęp, który ma swoje zastosowanie w każdej dziedzinie medycyny. Nawet jeśli chodzi o dermatolog gdańsk. Jedną z częstych chorób skóry jest chociażby afta, którą bardzo łatwo wykryć i wyleczyć.

 

Czym dokładnie jest afta? Według dermatolog gdańsk to owrzodzenie, które pojawia się w jamie ustnej, na wargach albo języku. Wiąże się z wytworzeniem stanu zapalnego i może sie wiązać z powiększeniem okolicznych węzłów chłonnych. Mimo że afta nie stanowi zagrożenia dla życia, to może być bardzo uciążliwa, co przyznaje dermatolog gdańsk.

 

Jeżeli afta pojawia się częściej, niż raz w roku, to trzeba wykonać badania, które stwierdzą, czy nie towarzyszy jej żadna inna choroba. W jaki sposób leczy się taką chorobę? Należy po prostu unikać potraw, które mogłyby wywoływać nadżerki. Poza tym trzeba uzupełniać witaminy, a szczególnie witaminę B16, żelazo i kwas foliowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Afty
Nick: