Dodany: 2014-04-28 09:08:55
 

Psycholog - pochodzenie nazwyKto dzisiaj nie słyszał o takim zawodzie, jak psycholog olsztyn? Coraz więcej osób interesuje się tą dziedziną wiedzy. Mnożą się specjaliści, a my coraz chętniej bierzemy udział w terapiach prowadzonych przez psycholog olsztyn. Jednak początki psychologii nie były wcale łatwe. Dowieść tego może chociażby historia samej nazwy.

 

Pochodzenie nazwy psychologia zawdzięcza niejakiemu Gocleusowi, który jako pierwszy użył jej w swoim dziele. Oznacza to naukę o duszy i pochodzi z końca szesnastego wieku. Jednak po tym, jak Gocleus używał nazwy psychologia w swoim dziele, słowo to na lata odeszło w niepamięć, używane sporadycznie.

 

Bardziej znana była nazwa pneumatologia, która przez długi czas była używana jaki regularne określenie dziedziny nauki, nazywanej dziś psychologią. Nazwa przyjęła się tak naprawdę dopiero w wieku osiemnastym, kiedy zaczęto używać jej powszechnie. Wtedy tez do użytku weszła nazwa psycholog olsztyn, którą znamy i z której korzystamy do dzisiaj. Jak więc widać, nawet historia nazwy może być niezwykle interesująca..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psycholog - pochodzenie nazwy
Nick: