Dodany: 2014-04-30 10:23:26

 

Psychologia transpersonalnaJeśli ktoś z was chce zostać psycholog olsztyn, to jesteście częścią szerokiego grona osób, które chcą się tym zajmować. Z roku na rok przybywa specjalistów prowadzących terapie. Jednak nie jest to trak proste, jak mogłoby się wydawać.

 

Wiedza, jaką ma posiadać psycholog olsztyn jest szeroka. Każdy psycholog olsztyn ma też inne zdanie na temat tego, jaka metoda jest najlepsza i najbardziej skuteczna. Jedną a takich właśnie metod jest psychologia transpersonalna.

Nazwa na pewno brzmi dość dziwacznie i pewnie jest niejasna. Chodzi tutaj o transcendentalne aspekty przeżyć i doświadczeń człowieka. Jest to więc kierunek z pogranicza psychologii i filozofii. Jest on dość nowy, ponieważ wyrósł w sprzeciwie do trzech najbardziej popularnych metod – behawioryzmu, psychoanalizy i psychologii humanistycznej. Ta część psychologii ociera się o doświadczenia mistyczne, nie do końca zrozumiałe przez ludzki umysł. Dlatego właśnie nie wszyscy traktują psychologię transpersonalną poważnie, zarzucając jej balansowanie na granicy domysłów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychologia transpersonalna
Nick: