Dodany: 2010-09-20 07:55:51

Pylica płucPylica płuc to choroba, która charakteryzuje się śródmiąższowym odkładaniem rozmaitych cząsteczek i guzowym rozrostem tkanki włóknistej. Choroba nie jest może bardzo groźna, jednak nie należy jej w żadnym wypadku lekceważyć.

 

W zależności od tego gdzie przebywamy i co jesteśmy zmuszeni robić, chorujemy na pylicę kilku rodzajów: krzemicę płuc (pyłki krzemowe), pylicę węglową (pyłki węglowe), pylicę bawełnianą (pył bawełniany) pylicę azbestową (pył azbestowy). Wynika z tego to, że pylica płuc jest swojego rodzaju  chorobą zawodową. Najbardziej narażone są bowiem osoby, które z konieczności muszą wdychać określoną substancję. Z początkiem objawy choroby ciężko zauważyć. Z biegiem czasu występować zacznie dokuczliwy kaszel, duszności i szybkie męczenie.

 

Mogą również wystąpić długookresowe zapalenia gorączkowe. Leczenie jest bardzo trudnym i długotrwałym okresem. Niestety nie w pełni skutecznym. Dlatego też gdy wiemy, że jesteśmy narażeni na wdychanie szkodliwych pyłów (potylica płuc)  udajmy się do lekarza i dowiedzmy jak możemy się skutecznie bronić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pylica płuc
Nick: