Dodany: 2010-09-20 08:56:04

MelisaO znaczeniu ziół w medycynie przekonało się już wielu. Zioła skutecznie mogą zastąpić wiele używanych przez nas leków. Również niektóre rośliny pomagają utrzymać nasz organizm w lepszej „kondycji”.

 

Nie inaczej jest w wypadku melisy. Melisa lekarska ma wiele zastosowań o których pewnie nie mamy pojęcia. Postaram się przybliżyć Wam leczniczą działalność jakie posiada melisa. Po pierwsze powinniśmy pić melisę, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Stanowi ona ukojenie dla naszego układu nerwowego. Melisa wskazana jest do leczenia dolegliwości układu trawiennego.

 

Pomaga ukoić ból brzucha, zastopuje nudności i wymioty. W dzisiejszym świecie, kiedy kariera przysłania nam oczy i jesteśmy narażeni na ogromny stres, mogą pojawić się kłucia serca. Wtedy też powinniśmy zastosować melisę, która skutecznie nakieruje nasze serce na właściwy tor. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany/na i nie wiesz czy sięgnąć po melisach, dodam, że jest to doskonały środek na przeziębienia dla dzieci. Jej sam także jest przyjemny, więc nie będzie, żadnych nieprzyjemnych opinia po jej spożyciu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Melisa
Nick: