Dodany: 2010-09-20 09:01:06

MiętaMięte zna każdy. Jest bardzo popularna, stosowana coraz częściej jako dodatek lub jeden ze „smaków” w różnego rodzajach produktach. Mało kto zna natomiast lecznicze zastosowanie mięty.

 

Postaram się je teraz opisać. Mięta pomaga przede wszystkim w dolegliwościach żołądkowych. Nic tam nie radzi sobie z bólem jak mięta. Legendy głoszą, że stosowano już mięte od wieków na wszelkiego rodzaju dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Pomaga również w trawieniu, uaktywniając soki żołądkowe.  Poza walorami leczniczymi mięta skutecznie zastąpi Ci herbatę. Pij je na przemian.

 

Spotykamy ją także w przeróżnych produktach. Może wystąpić jako zapach, jako dodatek do wszelkiego rodzajów napoi. Tak! Chociażby sok jabłkowo-miętowy jest najczęściej wybieranym przez polaków. Są też słodycze na czele z czekoladą. Czy po przeczytaniu tego tekstu , potrzeba Ci większą rekomendację! Myślę, i mam nadzieję, że rozwiałem wasze wątpliwości w tym temacie. Jeśli nie dodam, że jest często używana do najpopularniejszych alkoholi świata. Jest podstawowym składnikiem Mojmiro.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Mięta
Nick: