Dodany: 2014-04-14 14:17:32

 

CzyrakChoroby skóry t bardzo poważne zagrożenie dla współczesnego człowieka. Szczególnie dlatego, że ludzie mają skłonność do lekceważenia tego rodzaju chorób i nie chodzą na wizyty do dermatolog gdańsk. To spory kłopot. A przecież niektóre choroby skóry mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Przykładem jest chociażby czyrak.

 

Czyrak, według dermatolog gdańsk, jest zapaleniem ropnym połączonym z wytworzeniem czopa martwiczego, która ma postać guzka a potem krosty. Jak podkreśla dermatolog gdańsk, powodem występowania czyraków jest bakteria a ich rozwojowi sprzyjają choroby przemiany materii, takie jak cukrzyca, praca nerek , niedobory immunologiczne. Jak wygląda przebieg tej choroby?

 

Początkowo pojawia się naciek w otoczeniu mieszka włosowego i drobny guzek. Później na szczycie guzka pojawia się krosta, pod którą wytwarza się martwica. Po kilku dniach krosta pęka, a w jej miejscu może pojawić się blizna. Tworzeniu się krosty towarzyszy zazwyczaj dość spora bolesność, dlatego czyraki są tak dużym utrapieniem dla chorego.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czyrak
Nick: