Dodany: 2010-09-20 08:33:51

Zaburzenia w odżywianiu to coraz częstszy przypadek występujący wśród młodych ludzi. Zaburzenia te objawiają się pod dwiema postaciami, mianowicie – anoreksja i bulimia.  W tym tekście postaram się Wam opisać tą drugą przypadłość. Bulimia to choroba, która ma podłoże w psychice.

 

Objawia się nagłymi napadami żarłoczności, których chory nie potrafi skontrolować. Musi wtedy pochłonąć bardzo dużą ilość jedzenia. Chorzy na bulimię, mimo pełnego brzucha czują się ciągle głodni. Bulimia jest określana mianem – wilczego głodu lub wilczego apetytu. Coraz więcej mówi się o tym, że chorują głównie kobiety. Ciężko jest dokładnie określić częstość występowania choroby.

 

Warto dodać, że osoby będące chore, miały też w większości przypadków z okresem jadłowstrętu czyli anoreksji. Pierwsze objawy to odstawianie jedzenia. Dlatego więc, jeśli mamy zamiar się odchudzać – róbmy to z głową. Oszukiwanie naszego żołądka np. wlewaniem w siebie większej ilości płynów spowoduje zaburzenia w naszym organizmie a w kąsek.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bulimia
Nick: