Dodany: 2014-04-28 09:25:45

 

Psychoanaliza O naszej psychice z każdym rokiem wiemy coraz więcej. Jest to temat, który coraz bardziej nas interesuje. Nie wstydzimy się, jak kiedyś tego, że coś jest nie tak i chcemy się leczyć. Coraz więcej też mamy specjalistów, takich jak psycholog olsztyn. A jednym z pierwszych teoretyków był Zygmunt Freud i jego psychoanaliza.

 

O psychoanalizie wiemy sporo i chyba każdy, nie tylko psycholog olsztyn, kojarzy ten termin. Psychoanaliza wykorzystuje sny i badania podświadomości, do tłumaczenia zachować i emocji ludzkich. Podstawowymi pojęcia, które wyróżnia psycholog olsztyn i które są związane z psychoanalizą, jest świadomość, ego teoria popędu i indywiduum. Dla nas obecnie są to pojęcia oczywiste i z zasadniczo rozumiemy ich znaczenie.

 

Jednak w czasach Freuda nikt nie znał tych sformułowań i jego teorie były bardzo śmiałe. Psychoanaliza jest wykorzystywana do dzisiaj jako metoda terapeutyczna. Jest jedną spośród trzech, najbardziej popularnych metod, obok humanizmu i teorii ewolucyjnej. Od klasycznej psychologii różni się właśnie wyróżnieniem podświadomości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychoanaliza
Nick: