Dodany: 2014-04-14 14:05:19

 

ŁupieżChoroby skóry kojarzą się ludziom zazwyczaj z czerniakiem, łuszczycą albo albinizmem. A przecież jest dużo bardziej znana choroba, która dotyczy bardzo wielu osób – to łupież. Prawdopodobnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że łupież to choroba.

 

Według dermatolog gdańsk łupież jest chorobą skóry, która charakteryzuje się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka połączonym z mniej albo bardziej nasilonym łojotokiem. Według dermatolog gdańsk łupież, który pojawia się najczęściej w wieku młodzieńczym, może się później wiązać z przedwczesnym łysieniem.

 

Łupież ma kilka rodzajów. Wyróżnia się łupież pospolity, łupież łojotokowy i łupież biały, który polega na złuszczaniu skóry gładkiej na kończynach i twarzy. Jak więc widać łupież nie dotyczy wyłącznie skóry twarzy i może mieć znacznie większy zasięg. Jedynie w niektórych przypadkach łupież ma podłoże chorobowe, ponieważ złuszczanie się naskórka jest procesem naturalnym. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie łupieżu to według dermatolog gdańsk grzyb specyficzny dla skóry głowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Łupież
Nick: