Dodany: 2010-09-20 08:31:08

AnoreksjaZaburzenie odżywiania to coraz częściej spotykany przypadek. Występuje on pod dwoma postaciami: anoreksja i bulimia. Obydwie są groźne dla zdrowia a nawet życia. Postaram się opisać tą pierwszą. Anoreksja to jadłowstręt psychiczny.

 

Wszystko odgrywa się więc w psychice osoby. Anoreksja występuje najczęściej u dziewczyn i kobiet w wieku 13-14 i 17-18 lat. Chłopcy i mężczyźni chorują nawet 20 razy rzadziej. Często spotykamy osoby, które nie mogą pogodzić się ze swoim wyglądam i ciałem. Jest to spowodowane tym, że takowe osoby oglądają najczęściej rówieśników czy co gorsza, „zrobione” komputerowo gwiazdy. Wtedy popadają w depresję i chcą zacząć się odchudzać. Pamiętajcie drodzy rodzice.

 

To jest właśnie pierwsza obawa, która może przerodzić się w poważną chorobę. Porozmawiajcie z dzieckiem lub udajcie się do specjalisty. Osoba z anoreksją charakteryzuje się szczupłym, skrajnie wyniszczonym ciałem. Pojawiają się uwidocznione rysy twarzy, skóra jest szorstka a tkanka tłuszczowa znika w 99%.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Anoreksja
Nick: