Dodany: 2010-09-20 08:02:55

WątrobaWątroba jest obok serca jednym z najważniejszych narządów wewnętrznych człowieka. Często nie zadajemy sobie zwyczajnie sprawy z tego, że należy dbać o wątrobę. Często nie myśląc o tym „wsuwamy” kolejną porcje tłustego jedzenia.

 

Szkodzi również alkohol. Nadmiernego jego spożywanie nie jest zalecane. Przyjmowanie sporych ilości tabletek powoduje, uszkodzenie w strukturze i wątroba nie funkcjonuje już tak jak powinna. Przypomnijmy, że wątroba jest odpowiedzialna za jedną z najważniejszych czynności – przemianę węglowodanów na glukozę.

 

Glukoza jest jak wiemy z lekcji biologi potrzebna to odrzeczywistniania komórek i jej nagły spadek może być szczególnie zły dla naszego mózgu. Szczególnie groźną substancją dla wątroby są wspominane przeze mnie tłuszcze. Wtedy ciężej jest jej usuwać organizm z toksyn. Alkohol to także główny wróg. Przez nadmierne jego spożywanie niszczą się komórki. W dalszej kolejności może pojawić się marskość wątroby co prowadzi do wielu konsekwencji np. pojawienie się żylaków.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wątroba
Nick: