Dodany: 2014-04-28 10:07:29

 

Psychologia ewolucyjnaZ pomocy psycholog olsztyn każdego roku w naszym kraju korzysta coraz więcej osób. Jest to wynik doinformowania i coraz bardziej poważnego podejścia do naszego zdrowia psychicznego. Jednak żeby dobrze podejść do pacjenta, psycholog olsztyn musi znać wszystkie teorie i wybrać te, która najlepiej według niego nadaje się do badania i leczenia danego przypadku.

 

Jednym z najpopularniejszych kierunków jest oczywiście psychologia ewolucyjna. Jak łatwo się domyśleć, dla psycholog olsztyn psychologia ewolucyjna jest tłumaczeniem zachowań danej osoby w kontekście ewolucji biologicznej i ewolucyjnej. Jest to bardzo szerokie pojęcie i dlatego jest to kierunek niezwykle zróżnicowany.

 

Generalnie bardzo ważne jest tutaj warunkowanie genetyczne, czyli to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Ważne jest też zrozumienie mechanizmów, która tworzą się w wyniku współdziałania biologii i ewolucji. Badacze stosują d tego celu porównanie międzygatunkowe, płci, jak również porównanie różnych osobników tego samego gatunku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychologia ewolucyjna
Nick: