Dodany: 2010-09-20 08:58:49

RumianekJest wiele ziół, ogólnie nam dostępnych, o których leczniczym zastosowaniu nie matmy pojęcia. A to błąd bo to doskonały zamiennik dla standardowych leków – a przy tym wiele zdrowszy i tańszy.

 

Rumianek jest znany przede wszystkim z tego, że doskonale wpływa na nasz system nerwowy. Działa rozluźniająco. Wpływa w znacznym stopniu na układ pokarmowy. Rumianek ma o wiele więcej leczniczych zastosowań o których postaram się teraz napisać. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie i przeciwwiatrowy. Dzieciom podawać się powinno rumianek jako środek na kolkę. Możemy stosować go jako środek na choroby wewnętrzne ale i zewnętrzne.

 

Świetnie nada się do gojenia skaleczeń, bólu reumatycznego czy skaleczeń. W kosmetyce stosowany głównie do poprawy wyglądu skóry. Działa na nią rozluźniająco, poprawia jej gładkość. Użyty do płukania włosów, sprawia, że stają się lśniące. Herbata z rumianków, może być spożywana nawet kilka razy dziennie. Wszelkie kremy mogą być stosowane w podobnych ilościach. Aby działały skutecznie zawartość musi być na poziomie 3%.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rumianek
Nick: