Dodany: 2014-04-30 10:16:51

 

Psychologia społecznaNauka psychologii jest nadal bardzo modna. Jest wielu chętnych na zawód psycholog olsztyn i wydziały psychologii nie mogą narzekać na nabór. Jednak jeśli ktoś chce zostać psychologiem, musi posiąść całkiem szeroką wiedzę, do której na pewno zaliczyć należy pojęcie psychologii społecznej.

 

Każdy psycholog olsztyn wie, czym jest psychologia społeczna. Jest to jeden z podstawowych terminów. Z resztą jest ona bardzo często wykorzystywana przez psycholog olsztyn do stawiania diagnozy. A czym dokładnie zajmuje się ten dział nauki? To chyba dość oczywiste – wpływem społeczeństwa na zachowania jednostki. Dokładnie mówiąc chodzi o wpływ osób otaczających nas na naszą psychikę. Nie ma co ukrywać, że otoczenie ma bardzo duży wpływ na nas i nasze zachowanie.

 

Psychologia społeczna jest właściwie nauką z pogranicza psychologii i socjologii. Trzeba mieć szeroką wiedzę, aby ją właściwie stosować. Chodzi tutaj nie tylko o nieświadomy wpływ społeczeństwa na nas, ale również ten kontrolowany. Stosuje się metodę statystyczną, porównawczą czy etnograficzną. Najlepiej jest oczywiście połączyć te metody. To daje nam pełniejszy obraz sytuacji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychologia społeczna
Nick: